ZEWNĘTRZNY DESIGN

Gazowy Ogrzewacz Pomieszczeń Term-Gaz linia Standard - bez wizjera

SPOSÓB ODPROWADZENIA SPALIN

- z wyprowadzeniem spalin przez ścianę  (typ C) -  niezbędne doposażenie urządzenia w  koncentryczny układ spalinowo - powietrzny długości 35cm lub 70cm. 

 (Zamów wyprowadzenie spalin przez ścianę dla EU3 lub EU5 - 35cm lub 70cm)

-  z wyprowadzeniem spalin do komina (typ B11BS - wyposażony jest w układ zabezpieczający odprowadzenie spalin (przerywacz ciągu kominowego)  zapobiegający wypływowi spalin w niebezpiecznej ilości do pomieszczenia w warunkach nieprawidłowego ciągu.  Spaliny odprowadzane są do komina poprzez układ odprowadzenia spalin Ø80mm. Niezbędne doposażenie - stelaż przerywacza ciągu kominowego ( zamów osobno dla EU3 lub EU5) 

UWAGA!
Ze względu na odmienne rozwiązania konstrukcyjne, Producent zabrania stosowania ogrzewaczy z wyprowadzeniem spalin przez ścianę ( wykonanie typu C) jako ogrzewacza z wyprowadzeniem spalin do komina ( typ B11BS) i zamiennie.

MOC URZĄDZENIA

  • EU5 - 4,5kW - przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni 20-40m2

W przypadku pomieszczenia o większej powierzchni zalecamy proporcjonalny dobór ilość ogrzewaczy do powierzchni którą należy ogrzać. Urządzenia mogą być zasilane wyłącznie na gaz ziemny G20-2E-20mbar lub gaz propan-butan G30-3B/P-37mbar. 

REGULACJA

  • wersja Manual - zapłon oraz regulacja temperatury odbywa się przy pomocy pokrętła na ogrzewaczu, wielkość płomienia jest regulowana ręcznie, wyposażone są w zapłon piezoelektryczny.   
  • wersja Termostatic - zapłon oraz regulacja temperatury odbywa się przy pomocy pokrętła na ogrzewaczu, ogrzewacz dodatkowo wyposażony jest w zawór termostatyczny modulujący wielkość płomienia. Urządzenia wyposażone są w zapłon elektryczny (elektryczny 1,5VDC)
  • wersja Electronic - zapłon oraz regulacja temperatury odbywa się przy pomocy programatora zamontowanego na ścianie w ogrzewanym pomieszczeniu.  Wersja Standard  wyposażona jest w regulator dobowy*. Urządzenie posiada elektroniczny zapłon.  

*  istnieje możliwość wyposażenia urządzenia w przewodowy lub bezprzewodowy regulator programowalny.  

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Gazowy Ogrzewacze Term-Gaz Standard mogą być dodatkowo wyposażone w specjalnie przystosowane wentylatory w celu przyspieszenia rozprowadzenia ciepłego powietrza w pomieszczeniu. Wentylatory montowane są w urządzenia na etapie produkcji  na listwie montażowej w ilości -  3szt dla EU5. Listwa montowana jest od dołu urządzenia pomiędzy komorami spalinową, a powietrzną. Wentylatory włączają się automatycznie i działają w sposób ciągły, w chwili osiągnięcia temperatury powietrza wylotowego z ogrzewacza 50oC. Wyłączenie wentylatorów nastąpi gdy temperatura powietrza wylotowego spadnie poniżej 50oC.

Parametry Techniczne:

  • zasilanie DC 12V
  • wentylatory zasilane prądem stałym 12V o mocy 0,7-1.44W , wydajności 12-20m3/h

natężenie hałasu 15-30dB 

GWARANCJA

Produkt obejmuje 24 miesięczną gwarancje od daty sprzedaży w przypadku zakupu urządzenia przez osobę fizyczną.

Produkt obejmuje 12 miesięczna gwarancję od daty sprzedaży w przypadku zakupu urządzenia przez płatnika Vat. 

Od sierpnia 2017 producent Gazowych Ogrzewaczy Pomieszczeń TERM- GAZ  wprowadza obowiązkową rejestrację urządzeń poprzez stronę www. term-gaz.com.pl  , w panelu "ZAREJESTRUJ PRODUKT" - czytaj więcej w REGULAMINIE pkt.VIII lub plik do pobrania w zakładce ZASTOSOWANIE - Zachowaj Gwarancje. Obowiązkowa rejestracja urządzenia

Rejestracja produktu jest obowiązkowa. Nabywca który nie zarejestruje produktu nie otrzymuje gwarancji na urządzenie.