Gazowe Ogrzewacze Pomieszczeń to nowoczesne urządzenia do ogrzewania budynków jedno- i wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, sklepów, magazynów a także domków letniskowych przeznaczonych na pobyt tymczasowy. Znakomicie zastępują tradycyjną instalację grzewczą,  wymagającą dużych nakładów na budowę instalacji centralnego ogrzewania (kocioł, grzejniki, instalacja grzewcza). Gazowe Ogrzewacze Pomieszczeń zapewniają komfort ciepła w miejscach utrudnionych do wykonania nowej instalacji grzewczej - np. w kamienicach ogrzewanych niegdyś opałem stałym lub w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na pobyt tymczasowy. Zaletą Ogrzewaczy Pomieszczeń jest możliwość indywidualnej regulacji temperatury każdego pomieszczenia z osobna, bez obawy o rozmrożenie instalacji wodnej (na co narażone są tradycyjne instalacje C.O) Stosunkowo małe wymiary urządzenia, prosta obsługa, a także szeroki wachlarz doboru pod kątem zewnętrznego design, miejsca montażu jak również możliwości dogodnej regulacji daje możliwość idealnego dopasowania urządzenia do każdych wymagań.

Dostosuj Gazowy Ogrzewacz do własnych potrzeb

ZEWNĘTRZNY DESIGN

 • Gazowe Ogrzewacze Pomieszczeń Term-Gaz linia Elegance - o ciekawym innowatorskim wyglądzie - z przeznaczeniem do pomieszczeń mieszkalnych, domków letniskowych, reprezentatywnych miejsc użyteczności publicznej, z możliwością doboru zewnętrznego design  - bez szklanego wizjera lub ze szklanym wizjerem dającym możliwość relaksu przy widoku palącego się ognia ( efekt kominka).
 • Gazowe Ogrzewacze Pomieszczeń Term-Gaz linia Standard - gdy inspirujesz się prostymi niezobowiązującymi kształtami lub gdy istota ciepła jest ważniejsza niż zewnętrzny design-  z przeznaczeniem do nowoczesnych mieszkań, biur, magazynów, sklepów.

SPOSÓB ODPROWADZENIA SPALIN

 • Gazowe Ogrzewacze Pomieszczeń Term-GAZ z wyprowadzeniem spalin przez ścianę  (typ C) - nie wymaga podłączenia do instalacji wodnej oraz kanału dymnego.  Gazowy ogrzewacz pomieszczeń  jest urządzeniem z zamkniętą komorą spalania tzw "Turbo" i niewymuszonym odciągiem spalin. 
 • Gazowe Ogrzewacze Term-Gaz z wyprowadzeniem spalin do komina (typ B11BS)  nie wymaga podłączenia do instalacji wodnej, wyposażony jest w układ zabezpieczający odprowadzenie spalin (przerywacz ciągu kominowego)  zapobiegający wypływowi spalin w niebezpiecznej ilości do pomieszczenia w warunkach nieprawidłowego ciągu.  Spaliny odprowadzane są do komina poprzez układ odprowadzenia spalin Ø80mm.

UWAGA!
Ze względu na odmienne rozwiązania konstrukcyjne, Producent zabrania stosowania ogrzewaczy z wyprowadzeniem spalin przez ścianę ( wykonanie typu C) jako ogrzewacza z wyprowadzeniem spalin do komina ( typ B11BS) i zamiennie.  

MOC URZĄDZENIA

Gazowe Ogrzewacze Term-Gaz Elegance oraz Standard  produkowane są o mocy:

 • EU3 - 2,8kW - przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni <20m2
 • EU5 - 4,5kW - przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni 20-40m2

W przypadku pomieszczenia o większej powierzchni zalecamy proporcjonalny dobór ilość ogrzewaczy do powierzchni którą należy ogrzać. Urządzenia mogą być zasilane wyłącznie na gaz ziemny G20-2E-20mbar lub gaz propan-butan G30-3B/P-37mbar.                  

REGULACJA

Gazowe Ogrzewacze Term-Gaz Elegance oraz Standard posiadają 3 stopniową regulację:

 • Gazowe Ogrzewacze Term-Gaz wersja Manual - zapłon oraz regulacja temperatury odbywa się przy pomocy pokrętła na ogrzewaczu, wielkość płomienia jest regulowana ręcznie, wyposażone są w zapłon piezoelektryczny.   
 • Gazowe Ogrzewacze Term-Gaz wersja Termostatic - zapłon oraz regulacja temperatury odbywa się przy pomocy pokrętła na ogrzewaczu, ogrzewacz dodatkowo wyposażony jest w zawór termostatyczny modulujący wielkość płomienia. Urządzenia wyposażone są w zapłon elektryczny (elektryczny 1,5VDC)
 • Gazowe Ogrzewacze Term-Gaz wersja Electronic - zapłon oraz regulacja temperatury odbywa się przy pomocy programatora zamontowanego na ścianie w ogrzewanym pomieszczeniu.  Wersja Standard  wyposażona jest w regulator dobowy*, wersja Elegance - wyposażona jest w przewodowy regulator programowalny**. Urządzenia posiadają elektroniczny zapłon.  

*  istnieje możliwość wyposażenia urządzenia w przewodowy lub bezprzewodowy regulator programowalny.  
**  istnieje możliwość wyposażenia w bezprzewodowy regulator programowalny.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Gazowe Ogrzewacze Term-Gaz Elegance oraz Standard mogą być dodatkowo wyposażone w specjalnie przystosowane wentylatory w celu przyspieszenia rozprowadzenia ciepłego powietrza w pomieszczeniu. Wentylatory montowane są w urządzenia na etapie produkcji  na listwie montażowej w ilości - 1szt dla EU3 lub 3szt dla EU5.  Listwa montowana jest od dołu urządzenia pomiędzy komorami spalinową, a powietrzną. Wentylatory włączają się automatycznie i działają w sposób ciągły, w chwili osiągnięcia temperatury powietrza wylotowego z ogrzewacza 50oC. Wyłączenie wentylatorów nastąpi gdy temperatura powietrza wylotowego spadnie poniżej 50oC.

Parametry Techniczne:

 • zasilanie DC 12V
 • wentylatory zasilane prądem stałym 12V o mocy 0,7-1.44W , wydajności 12-20m3/h
 • natężenie hałasu 15-30dB

 

Pliki do pobrania: